![](https://2.bp.blogspot.com/_XorrzFEhR-A/Sdbt-qZv8OI/AAAAAAAABkY/-WLw7vYV6YY/s320/dhmhtrhs+stamatis.jpg)
Οι πληροφορίες από την γειτονική Βουλγαρία λένε ότι έχει πέσει φέτος 7 φορές περισσότερο χιόνι από ότι άλλες χρονιές. Ξέρουμε ότι αυτό το χιόνι που θα ρευστοποιηθεί σιγά, σιγά τους επόμενους 2 μήνες θα θέσει σε συναγερμό και πάλι την Περιφέρεια ΑΜΘ. Μιας και η μόνη διέξοδός του είναι ο ποταμός Έβρος, άρα ο Δημήτρης Σταμάτης εκτός των άλλων θα έχει να αντιμετωπίσει και αυτό το πρόβλημα τις επόμενες ημέρες.
(Ας ευχηθούμε στην περιοχή μας να μην έχουμε τίποτε έκτροπα και στον Νέστο, ο οποίος μας έχει συνηθίσει να τρέχει ήρεμα, ήρεμα και αργά).