slider Αθλητικά Τελευταία Νέα

Καθαρή νίκη για τον ΕΡΜΟΓΕΝΗ στην 5η αγωνιστική της Α2 (όλος ο αγώνας σε βίντεο + φωτογραφίες)

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του Ερμογένη επί της ΑΕΝ ΠΑΝΟΡΑΜΑ με 3-1 σετ στο ΔΑΚ Ασπίδας μετά τις 2 αποτυχημένες εξόδους σε Βέροια και Κομοτηνή. Με τον καλύτερο τρόπο συνδιάστηκε η επιστροφή της ομάδας μας στο γήπεδό της αφού κατάφερε να κερδίσει το απόλυτο, τους 3 πόντους στο παιχνίδι με το Πανόραμα. Το παιχνίδι ξεκίνησε μουδιασμένα για την ομάδα μας αφού βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, με αποτέλεσμα να χαθεί το σετ με 19-25.
Το 2ο σετ ήταν ένας μονόλογος για τον ΕΡΜΟΓΕΝΗ που πήρε από νωρίς το προβάδισμα και το τελείωσε εύκολα με 25-14. Το 3ο σετ ήταν αμφίρροπο με την ομάδα μας να παίρνει στα μέσα περίπου του σετ ένα προβάδισμα τριών πόντων το οποίο κατάφερε να κρατήσει μέχρι το τέλος τελειώνοντας έτσι το σετ με 25-22. Το 4ο και τελευταίο σετ έχοντας κεκτημένη ταχύτητα η ομάδα του ΕΡΜΟΓΕΝΗ από το 3ο σετ και σε συνδιασμό με την απογοήτευση των παικτών του Πανοράματος για την απώλεια του προηγούμενου σετ, τελείωσε με 25-19 δίνοντας έτσι τους 3 υπερπολύτιμους βαθμούς στους γηπεδούχους.

Για την ιστορία να πούμε πως τα σετ είχαν ως εξής: 19-25, 25-14, 25-22, 25-19.