Γενική

Επεισόδια στον φιλικό με τον Πανσερραϊκό

Κόντεψε να μας καρδιοχτυπήσει και πάλι η Skoda Ξάνθης στο φιλικό που έδωσε προχθές Κυριακή στο γήπεδο των Πηγαδίων. Τελικά και μετά από ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας κατόρθωσε να ανατρέψει το 0- 1 του πρώτου ημιχρόνου πετυχαίνοντας 3 τέρματα. Ο αγώνας με τον Πανσερραϊκό ήταν και το τελευταίο φιλικό τεστ πριν την έναρξη του πρωταθλήματος. Η ομάδα του Βόλφγκανγκ Βολφ νίκησε τελικά στα Πηγάδια με 3- 1 τον Πανσερραϊκό σε ένα ματς το οποίο σημαδεύθηκε από τα εκτεταμένα επεισόδια μεταξύ παικτών και παραγόντων των δύο πάγκων, 10 λεπτά πριν από την λήξη του αγώνα. Τα επεισόδια ξεκίνησαν όταν ο Σικαλόπουλος με το Νο 17 από τον Πανσερραϊκό ενεπλάκη με δικό μας παίκτη και διαπληκτίσθηκε κοντά στην πλάγια γραμμή. Οι φίλαθλοι της Ξάνθης εκνευρίσθηκαν και πέταξαν μπουκάλια, ενώ μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο και οι δύο πάγκοι. Έπεσαν πολλές ψιλές, σφαλιάρες και κλοτσιές, μέχρι ο διαιτητής να μπορέσει να κατευνάσει τα πνεύματα. (Εικόνες, βέβαια που κανένας φίλαθλος δεν θα ήθελε να δει στα επίσημα παιχνίδια της ομάδας).