Γενική

«Υπέβαλε τα σέβη του» ο Δήμαρχος Ξάνθης στον Ψευδομουφτή και τον Τούρκο πρόξενο;

Σε 5 μήνες οι εκλογές της αυτοδιοίκησης θα κρίνουν πολλά στο νέο διευρυμένο Δήμο της Ξάνθης, έτσι όπως προέκυψε από τον Καλλικράτη! Η δημοτική αρχή της πόλης, προσπαθεί να παίξει το τελευταίο της χαρτί. Ο δήμαρχος Ξάνθης Μιχάλης Στυλιανίδης παραβρέθηκε πριν λίγες μέρες σε τζαμί της πόλης (!!!) και είχε θερμές συνομιλίες τόσο με τον Τούρκο πρόξενο της Κομοτηνής Μουσταφά Σάρνιτς, όσο και με τον ψευδομουφτή Ξάνθης Αχμέτ Μετέ. Πληροφορίες που δημοσιεύτηκαν στην ιστοσελίδα του Ψευδομουφτή και διαδόθηκαν σε κύκλους της μειονότητας λένε ότι ζήτησε το «χρίσμα»… και την ευχή της Μειονότητας! Αληθεύει;;;

Related posts

Σε διαπραγματεύσεις

Αρουραιόπληκτη πόλη

Οι Scorpions στην Ξάνθη 24.07.09

18 Σχόλια

Anonymous 03/06/2010 at 10:52 πμ

kai ti egeine diladi prepei na geini ratsistis?kala kanei bravo stilianidi 5 psifous exw gia esena.prepei na mathoune oloi oi antrwph ths xanths na zoume eirinika.

Anonymous 03/06/2010 at 11:01 πμ

oxi kai ti egine!
Ayto apodeiknyei oti OLOI tous proskinane!
Oxi mono oi toy PASOK.
Apla, epiti8entai mono se ayton, poy analoga me to poy gernei h plastiga (poion telika tha stiri3oyn oi mousoulmanoi)…

Κωνσταντίνος 03/06/2010 at 11:19 πμ

Καλά, μην τρελένεστε. Ο Δήμαρχος στην Ξάνθη δεν καθορίζεται από μουσουλμανικούς ψήφους. Αυτό θα πρέπει να το γνωρίζει πρώτος ο κάτοχος του ιστολογίου που φιλοξενεί την είδηση. Σωστά; Άλλο, αν θέλει να εξισώσει την δοτικότητα των πολιτικών (εντοπίων αιγοπροβάτων, υπουργών και του πρωθυπουργού) με την παρουσία ενός δημάρχου (της Ξάνθης) σε ένα "χάτιμ".
Καλή η προσπάθεια, δεν λέω,

Anonymous 03/06/2010 at 11:48 πμ

oi mousoulmanoi einai apo tous protous sthn xanthi kai se kanenan den exoune kanei kako pragma enw h ellada ti tous prwsfere?tha mou peite…?olo simferwn eferan tous rosopontious tous edwsan spitia tous edwsan douleies enw stous mousoulmanos prospathousan na tous diwksoun apo th thraki h orini perioxh de blepei ellinika kanalia enw plirwnoun gia ert sta dimotika tous sxoleia oloi h axristh h

Anonymous 03/06/2010 at 12:38 μμ

Με αυτά που γράφεις και αφού ασπάζεσαι την τουρκική προπαγάνδα, άντε τώρα να τα βγάλεις πέρα με τους τουρκολάγνους και τα μίσθαρνα του προξενείου…
Άντε και καλά ξεμπερδέματα. Αφού δεν τό 'χεις, τι το πιάνεις;

Anonymous 03/06/2010 at 12:48 μμ

Όμορφε πρακτοράκο, αν νομίζεις πως το ελληνικό κράτος δίνει λεφτά στους χριστιανούς της Θράκης, τότε δεν έχεις ιδέα τι γίνεται εδώ (αλλά εσύ ενημερώνεσαι μόνο για την Τουρκία, σωστά;). Η Ρωσοπόντιοι, όπως τους αποκαλείς, δεν σου φταίνε. Το μόνο που σου φταίει είναι ότι σε ρίχνει 20 χρόνια πίσω για να αυξήσεις τον πληθυσμό των μουσουλμάνων για να ζητήσεις εφαρμογή της συνθήκης της Λοζάνης. Κατά τα

Anonymous 03/06/2010 at 12:49 μμ

Και κάτι ακόμη. Ελπίζω να πληρώνεσαι καλά γι αυτά που γράφεις. Αλλά διάβασε και λίγο, γιατί πολύ "αδιάβαστος" είσαι. Δεν θα πας "μπροστά" αν δεν το παλέψεις κατάλληλα

Anonymous 03/06/2010 at 3:30 μμ

Μπραβο Λακη γιουσουφακι που προσκυνας τους πρακτορες της Αγκυρας..
εχεις μπερδεψει τους απλους μουσουλμανους με τα γερακια-πρακτορες της Τουρκιας…

Ποσο χαμηλα θα φτασεις για να εξασφαλισεις ψηφους μουσουλμανων?? Ξεφτιλιζεις την πολη μας!

Anonymous 03/06/2010 at 6:10 μμ

@Κωνσταντίνος
Λυπάμαι φίλε μου για σένα. Ειλικρινά λυπάμαι. Ενώ σε διαβάζω καθημερινά, δεν περίμενα πως θα προστάτευες τόσο απροκάλυπτα τον Στυλιανίδη (που δήθεν δεν έχεις ψηφίσει… για να ενισχύσεις τα γραφόμενά σου).
Γιατί χρησιμοποιείς δύο μέτρα και δύο σταθμά για τους πολιτικούς και αυτοδιοικητικούς της Ξάνθης.
Γιατί δεν το θεωρείς κακό να πηγαίνει ένας εκλεγμένος Δήμαρχος της

Κωνσταντίνος 03/06/2010 at 6:20 μμ

Αφού με διαβάζεις καθημερινά, τότε θα ξέρεις πάρα πολύ καλά πως αποκαλώ τσουρκοτσολιάδες όλους αυτούς που προσκυνάνε για την ψήφο του προξενείου. Όμως, στην Ξάνθη δεν μπορεί το προξενείο να επηρεάσει καταστάσεις (τουλάχιστον όχι ακόμη) και γι αυτό αρκεί να δεις την πληθυσμιακή δομή ανάμεσα σε μουσουλμάνους και χριστιανούς. Το ότι αμφισβητείς και το τι δεν ψηφίζω (κατόπιν δικής μου δήλωσης),

Anonymous 03/06/2010 at 6:27 μμ

Καλά, εδώ γελάνε. Ένα 20%-25% είναι τουλάχιστον οι Μουσουλμάνοι στο Δήμο Ξάνθης κι εσύ μας λές πως δεν "μετράνε".
Αν στην φωτό ήταν ο "Γιωργάκης" τότε θα βγάζατε μαύρες σημαίες.
Τώρα επειδή είναι ο "γαλάζιος" Δήμαρχος, δεν συμβαίνει τίποτα.
Και ποιος σου είπε εσένα ότι δεν πηγαίνουν σε "χατίμ" οι δήμαρχοι; Όλοι πηγαίνουν και πάντα πήγαιναν.<

pantomima58 03/06/2010 at 6:38 μμ

OIKONOMIKOI KPOISOI

AYTA SUMBAINOYN STHN SEKAP AE

OLOI EXOYME NOISEI STO PETSI MAS TIS EPIPTWSEIS THS OIKONOMIKHS KRISHS,KAPOIOI KYRIOI OMWS APOLAMBANOYN PRONOMIAKHS METAXEIRISEIS KAI SE POIOYS ANAFEROME;STOYS : K.ARGYRIADH,K.KOURTIDH,K.PROESTO,K.PAPADOPOYLO E. KA.MWYSIADOY KAI MAZI ME AYTOYS POLOI ALLOI.TI KOINO EXOYN OLOI OI PARAPANW;OLOI EINAI SYNTAJIOYXOI THS

Κωνσταντίνος 03/06/2010 at 6:58 μμ

Αν συνεχίσεις να ισχυρίζεσαι πως οι μουσουλμάνοι της Ξάνθης παίζουν δραστικό ρόλο στην εκλογή δημάρχου, τότε δικαιώνεις εκείνους που ισχυρίζονται ότι ο "Καλλικράτης" έγινε για να "πρασινήσει" δήμους. Κι επειδή σαφέστατα δεν με διάβαζες τουλάχιστον πριν 9 μήνες, θα σου πω ότι εγώ δεν είμαι ούτε με τον Γιώργο, ούτε με τον Αντώνη, ούτε με κανέναν πολιτικό ή πολιτευτή. Όσο για τη

Anonymous 03/06/2010 at 7:04 μμ

@Κωνσταντίνος
Ειλικρινά λυπάμαι.
Πάλι τα μπλέκεις τα πράγματα για να θολώσεις τα νερά.
Προδικάζεις το αποτέλεσμα σε μια πραγματικά δημοκρατική διαδικασία και νομιμοποιείς τον Ψευτομουφτή.
Κάτσε να δούμε τι θα γίνει…
Εδώ μιλάμε για τα γεγονότα, και ότι για το ΤΙ θα γίνει στο μέλλον.
Και τα γεγονότα μιλάνε για νομιμοποίηση ΜΕΤΕ μέσω Στυλιανίδη.
Χρυσή η φωτό αυτή

Κωνσταντίνος 03/06/2010 at 7:12 μμ

Εγώ δεν θολώνω τίποτε. Έθεσα κάποια ζητήματα και απάντηση δεν πήρα. Εάν όμως πραγματικά πιστεύεις πως αυτή η φωτό επισημοποιεί τον Μετέ, τότε εσύ γιατί την δημοσιεύεις; Για να δώσεις ευρύτητα; Αστο… δεν έχει διέξοδο το θέμα. Θα μπορούσα να γράψω πολλά περισσότερα απο αυτά που γνωρίζεις, αλλά επειδή δεν τα ξέρεις θα τα αρνηθείς. Και μην ανεβάζεις την δυναμική των μουσουλμάνων, γιατί τότε

alexandra1987 04/06/2010 at 5:46 μμ

Είμαι η Τάτη (Τατιανή), μικρότερη αδελφή της Αλεξάνδρας και χρησιμοποιώ το λογαριασμό της για να σας ενημερώσω ότι το αδελφάκι μου ξαναγύρισε στη Νέα Ζηλανδία. Εγώ μένω μόνιμα στην Αθήνα.
Έχω μια ερώτηση να κάνω. Έμαθα από email που μου έστειλαν ότι παρουσιάστηκαν «κάποιοι» που φορούσαν μπλουζάκια με τη σημαία της «Ανεξάρτητης Θράκης» σε κάποια μουσουλμανική "θρησκευτική" γιορτή…

Anonymous 04/06/2010 at 7:57 μμ

Δεν πρέπει να μας παραξενεύουν καθόλου οι τεμενάδες των 'ελληνων' πολιτικών στα όργανα της Αγκυρας…Η Ελλάδα αυτοκαταστρέφεται είναι φανερό..Καταντήσαν να λένε εθνικιστές όσους ανησυχούν και αγαπάνε την πατρίδα τους.. Καλά ξεμπερδέματα τώρα αν και οι εποχές δεν μπορούν να σηκώνουν και πολύ αισιοδοξία…Επίσης μακάρι οι μουσουλμάνοι να καταλάβουν ποιός είναι πραγματικά ο δυνάστης