Γενική

Η ΕΛΜΕ Ξάνθης προσπαθεί να εκμεταλλευτεί την βραδινή ποδηλατοπορεία του Πήγασου;;;

Είναι γνωστό σε όλους τους Ξανθιώτες ότι ο Ποδηλατικός Σύλλογος Πήγασος διοργανώνει κάθε Τετάρτη βράδυ ποδηλατοπορεία στους δρόμους της πόλης ξεκινώντας από την κεντρική πλατεία. Δείτε τώρα τι επιχειρεί να κάνει η ΕΛΜΕ Ξάνθης με ανακοίνωσή της, την οποία έδωσε στην δημοσιότητα σήμερα το πρωί.
«ΕΛΜΕ ΞΑΝΘΗΣ- Θέμα: Συγκέντρωση ενημέρωσης και ποδηλατοπορεία. Την Τετάρτη 24/7/2013 στις 9μμ η ΕΛΜΕ Ξάνθης καλεί σε συγκέντρωση ενημέρωσης των πολιτών σχετικά με τα νεώτερα από το χώρο της δημόσιας παιδείας και ιδιαίτερα από το χώρο της δημόσιας τεχνικής εκπαίδευσης που αυτόν τον καιρό πλήττεται βάναυσα. Θα συμμετέχουμε επίσης, όσοι και όσες έχουμε ποδήλατα και κέφι, στην βραδινή ποδηλατοπορεία. Για τους/ τις υπόλοιπους/ ες που θα μείνουν στην πλατεία και θα αναλάβουν την ενημέρωση των πολιτών με συζητήσεις και κείμενο, θα υπάρχει μουσική».
Θέλει δηλαδή η ΕΛΜΕ που στις συγκεντρώσεις της είναι «τρεις και ο κούκος» να εμφανιστείς σήμερα το βράδυ στην κεντρική πλατεία παράλληλα με τους ποδηλάτες του Πήγασου για να δείξει έτσι ότι έχει «όγκο» η διαμαρτυρία της. Μα είναι πράγματα αυτά κύριοι; (Και απαντάμε: Όχι κυρία Λουκοπούλου δεν είναι σωστό να προσπαθείτε να εκμεταλλευτείτε ένα τέτοιο ΣΥΛΛΟΓΟ ΚΟΣΜΗΜΑ για την πόλη μας- τον Πήγασο- εμπλέκοντάς τον, στα δικά σας πολιτικά- κομματικά- συνδικαλιστικά παιχνίδια!!! Να πάτε αλλού…).

Related posts

Δεν έγινε η γιορτή του νέους έτους

Γ. Παυλίδης: «Ιδιαίτερο ενδιαφέρον για την νέα υπηρεσιακή θέση των υπαλλήλων»

Άριστα συμπεριφέρθηκαν οι πολίτες

25 Σχόλια

Anonymous 24/07/2013 at 5:48 πμ

Nai re sy pesta. ti theloyn na kanoyn oi daskaloi na mpleksoyn ton pigaso sta paixnidia toys?

Anonymous 24/07/2013 at 2:51 μμ

κ.Καρυπιδη,
η ΕΛΜΕ Ξάνθης, εχει έρθει σε συνεννόηση με τον Πήγασο, απο την προηγούμενη βδομάδα…

ρωτήστε, ενημερωθείτε…
δεν επιδιώκουν ψηφο οι εκπαιδευτικοι..για τη Δημόσια Παιδεία, αγωνιούν και παλεύουν.

Anonymous 24/07/2013 at 3:43 μμ

Κρίμα και για τον Πήγασο, αν ειναι αλήθεια, καλά σας κάνει ο Καρυπίδης και σας ξεφωνίζει όλους σας.

Anonymous 24/07/2013 at 4:17 μμ

Σε μια εποχή ολικής ανθρωποφαγίας αυτά συμβαίνουν. Ο καθένας παραμένει στο δικό του μικρόκοσμο και όχι απλά δεν κατανοεί το πρόβλημα του άλλου, αλλά γίνεται έξω φρενών μαζί του. Ας φορέσουμε λοιπόν τα φιγουράτα κράνη μας κι ας προσπεράσουμε τους ΕΚΑΣΤΟΤΕ απολυμένους διαμαρτυρόμενους, είναι απλά θέμα ταχύτητας και πολιτιστικής οπτικής!
(δεν είμαι εκπαιδευτικός).

Anonymous 24/07/2013 at 6:14 μμ

ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Κ. ΚΑΡΥΠΙΔΗ ,ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΛΛΙΩΣ ΑΝ Η ΕΛΜΕ ΚΑΙ Η ΟΛΜΕ ΜΟΙΡΑΖΑΝ ΣΕ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΟΑΠ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ

Anonymous 24/07/2013 at 9:07 μμ

Αν θέλετε κύριε δημοσιογράφε να είστε έγκυρος κι έγκριτος τότε θα πρέπει να ενημερώσετε τους αναγνώστες σας για το τι ειπώθηκε από μέλη του Πήγασου την προηγούμενη Τετάρτη, δημόσια στην πλατεία κι από το μικρόφωνο της ΕΛΜΕ.

Αν δεν μπορέσετε να το γράψετε τότε πολύ λυπάμαι αλλά οι όροι έγκυρος κι έγκριτος δεν σας περιγράφουν.

Anonymous 25/07/2013 at 4:10 πμ

Δεν ήξερα ότι ο Πήγασος κάνει και "τέτοιες δουλειές". Ότι εξυπηρετεί συνδικαλιστεσ. πραγαμτικά πέφτω απο τα σύννεφα παιδια. Απαράδεκτο. Δεν ξαναστέλνω το ανιψάκι μου στις ποδηλατοβότες τουσ.

Anonymous 25/07/2013 at 7:07 πμ

Αγαπητοί φίλοι, οι εκπαιδευτικοί χθες μοίρασαν μπλούζες που έγραφαν ΔΗΜΟΣΙΑ ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΙΔΕΙΑ. Σε ποια ακριβώς λέξη είναι η ένστασή σας, στο "δημόσια", στο "δωρεάν" ή στο "παιδεία"; Αν νομίζετε ότι ένα τέτοιο αίτημα δεν είναι υπέρ των παιδιών σας, τότε ναι, να μην τα ξαναστείλετε…

Anonymous 25/07/2013 at 7:36 πμ

Mas doyleyeis re anonyme???? poia dhmosia dorean pedia les???? Otan gynaika MATHIMATIKOS kathigitria 3hs Gymnasioy zhtaei 25 eyro gia IDIETERA>>>>???? Alla ftene ta fronthsthria poy den pernoyn bremenh sanida!!!!

Anonymous 25/07/2013 at 8:05 πμ

H MATHIMATIKOS EINAI THS 3HS LYKEIOY

stiv 25/07/2013 at 8:06 πμ

Ξεκαθαρίζω σήμερα ότι μίλησα με τον Πήγασο και με μέλη του ΣΔ οι οποίοι μου είπαν επί λέξη. «Δεν έχουμε καμία σχέση με την ΕΛΜΕ ούτε και με άλλους συνδικαλιστικούς ή πολιτικούς φορείς. Ουδέποτε μας ενημέρωσαν ούτε υπάρχει κάποιο θέμα που να τέθηκε στο διοικητικό συμβούλιο. Απλά όλοι αυτοί βλέπουν την μαζικότητα στις ποδηλατοπορείες και προσπαθούν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο να εκμεταλλευτούν

Αριστοτέλης 25/07/2013 at 11:59 πμ

Χαίρεται κύριε Καρυπίδη, είμαι ο καθηγητής που συνεργαστήκαμε πέρσι για να παρουσιάσουμε τον Ραδιοερασιτεχνισμό στην Ελλάδα και σας ευχαριστώ θερμά και πάλι για την συνεισφορά σας. Τώρα σε ότι αφορά την ποδηλατοδρομία. Εμείς από την δικιά μας πλευρά βεβαιώνουμε ότι δεν πήγαμε απρόσκλητοι. Παρακαλώ πάρα πολύ μην μπερδεύουμε τον κακώς εννοούμενο συνδικαλισμό με την υγιή προσπάθεια συναδέλφων

stiv 25/07/2013 at 12:14 μμ

Διευκρινίζω ότι πριν από μια ώρα μίλησα με τον κ. Μιχάλη Σπανίδη και τον κ. Β. Ποιμενίδη τον πρόεδρο του Πήγασου και με διαβεβαίωσαν και οι δύο ότι καμία σχέση δεν έχει ο Πήγασος με την ΕΛΜΕ ούτε πρόσκληση απευθύνθηκε από το ΔΣ του συλλόγου, ούτε αίτημα υπήρξε από την ΕΛΜΕ προς τον Πήγασο για συνδιοργάνωση κάποιας εκδήλωσης. Αν με δουλεύουν αυτοί σας δουλεύω κι εγώ.
Σε κάθε περίπτωση μου

Anonymous 25/07/2013 at 12:16 μμ

Karypidi pes ton PHGASO oti etsi poy kanoyn thn allh ebdomada mporei na paei h XRYSH AYGH sthn podilatobolta me mployzakia kata toy mnhmonioy. Den pisteyo na toys dioksoyne?

Αριστοτέλης 25/07/2013 at 12:17 μμ

Κύριε Καρυπίδη, δεν πήγαμε απρόσκλητοι (είμαι ο εκπαιδευτικός από 2ο ΕΠΑΛ που συνεργαστήκαμε στο Project, Ραδιοερασιτεχνισμός στην Ελλάδα). Είναι πολύ πιθανόν κάποιοι στον ίδιο τον Πήγασο να μην είχαν ενημερωθεί.
Καταλαβαίνω τον κόσμο που είναι αγανακτισμένος με τους συνδικαλιστές και εγώ είμαι. Προσωπικά δεν είμαι αλλά παλεύω για την καθιέρωση του ενιαίου ψηφοδελτίου για να παταχθεί η

Anonymous 25/07/2013 at 12:42 μμ

Τι δουλειά βρε συνδικαλισταράδες μαζί σας ο Πήγασος??? Ούστ ρε Σύλλογο μοντέλο τον εκάνατε Μπου@@@@.

stiv 25/07/2013 at 12:59 μμ

Αριστοτέλη μπορώ να καταλάβω τα προβλήματα των εκπαιδευτικών. Αλλά ο Πήγασος ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ σύλλογος που μπορεί κάποιος από μέσα του να ασκήσει πολιτική. Οι ποδηλάτες μέλη του είναι σε διαφορετικό πολιτικό- συνδικαλιστικό χώρο ο καθένας. Τους ενώνει η αγάπη για το ποδήλατο.
Με την πράξη της αυτή η ΕΛΜΕ τους ΧΩΡΙΖΕΙ. Τους βάζει να έχουν αντιπαραθέσεις με την κοινωνία αλλά και μεταξύ τους.

Anonymous 25/07/2013 at 1:16 μμ

Δηλαδή κ. Καρυπίδη, όταν όλη τη σχολική χρονιά ,ο Πήγασος επισκεπτόταν τα Γυμνάσια και Λύκεια της Ξάνθης για ενημερώσεις και είχε άριστη συνεργασία με καθηγητές και Διευθυντές (που είναι μέλη της ΕΛΜΕ) έπρεπε η ΕΛΜΕ να το κάνει θέμα;

Όταν είχε ο Πήγασος συνεργασία με το ΚΕΘΕΑ , έπρεπε πάλι να γίνει αρνητική κριτική;

Τι να πει κανείς…..

Αριστοτέλης 25/07/2013 at 2:55 μμ

Κύριε Καρυπίδη, επανέρχομαι λέγοντάς σας, ότι δεν ήταν μία συνδικαλιστική – κομματική προβολή. Οι εκπαιδευτικοί στο σύνολό τους ανησυχούν και δεν έκαναν ΚΑΜΙΑ πολιτική κίνηση, αφού ήταν παρόντες εκπαιδευτικοί από όλο το πολιτικό φάσμα. Αθλητικοί σύλλογοι χωρίς παιδιά και σχολεία χωρίς παιδιά δεν υπάρχουν. Επομένως υπάρχουν πολλά που μας ενώνουν με τον ΠΗΓΑΣΟ και το κυριότερο από όλα είναι

Anonymous 26/07/2013 at 4:01 πμ

Karypidi grapse gia ekeino to LAMOGIO poy perase apo kapoia podilatadika kai eipa "thelo 10 eyro apo kathe podilato poy tha poylate". Se exo steilei to onoma toy sto mail soy.

Anonymous 26/07/2013 at 6:41 πμ

Καρυπίδη γράψε για την Λουκοπούλου ότι είναι μέλος του ΣΥΡΙΖΑ και παραλίγο υποψήφια Βουλευτής, τι δουλειά έχει αυτή με τον Πήγασο; Στέλνουμε τα παιδιά μας στις ποδηλατοβόλτες για να γίνουν Συριζαίοι. ΝΤΡΟΠΗ και στον Πήγασο αν το επέτρεψε αυτό.

stiv 26/07/2013 at 6:51 πμ

1. Για το λαμόγιο που λέτε παραπάνω το είδα το όνομα αλλά είμαι επιφυλακτικός. Ευχαριστώ για την πληροφορία, αυτά γίνονται ακόμη και στις καλύτερες οικογένειες. Διευκρινίζω ότι το mail ΔΕΝ ΕΜΠΛΕΚΕΙ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ με αυτήν την λαμογιά.
2. Σχετικά με την κα Λουκοπούλου και την σχέση της με τον Σύριζα τώρα το μαθαίνω και αυτό είναι πραγματικά λυπηρό. Να προσπαθεί ο Σύριζα να εκμεταλλευτεί τα

Anonymous 26/07/2013 at 7:12 πμ

O Πήγασος σας έστειλε απάντηση, αλλά δε βλέπω να τη δημοσιοποιείτε. Μήπως γιατί δε σας συμφέρει;;;